Jdi na obsah Jdi na menu
 


UHF Liga 2008/2009

29. 11. 2008

Nejprve zlost, poté skvostný nástup a nakonec jako obvykle obrat!!!

PSF - 1. FCŠ 6:5 (2:2)


O tom ce se přihodilo před zápasem už se napsalo hodně doufejme, že už se to stalo na posled a je to zapomenuto! Ale k zápasu, jako obyvkle přijíždíme pozdě. Poprvé jsme vzali nasát atmosféru velkou naději celé Fajkovské kopané a nejen ji mladšího bratra Mikulíčka. Bez rozcvičení jdeme do zápasu. Úvod máme jao z říše snů P. Hastík razantní střelou otevírá skóre utkání. Nedlouho po něm zvyšuje už na rozdíl dvou branek R. Chybík, který se uvolnil přes bánícího hráče Štěpnic a křižnou střelou překonal brankáře Štěpnic podruhé. Hosté se však nevzdali za což byli odmněněni kontakní brankou. PSF mohla zase odskočit na rozdil dvou branek ale její šance zůstali nevyužity. A jak už to tk bývá v těhle případech potvrdilo se otřeané nedáš dostaneš a hosté stihli do poločasu vyrovnat. V kabině jsme si řekli pár věcí k druhému poločasu a šlo se na věc. Hosté začali mírně aktivněji, ale jejich rozlet přibrzdil nejlepší hráč PSF v dnešním utkání P. Hastík o mantinel si chytře obhodil obránce a tváří v tvář ukázal všem jak se mají proměňovat 100% šance 3:2 pro PSF. Jenže poté přišla sprcha hosté nás přitlačili a z tlaku vytěžili tři branky a rázem bylo všechno jinak. Na dostřel nás dostal V. Fojtášek, který nezvykle svou "slabší" levou nohou korigoval na 4:5 v náš neprospěch. Kontaktní gól nás nabudil výsledkem čehož bylo pět minut před koncem vyrovnání. Odražený míč od brankáře hostí za jeho záda dopravil P. Hastík a srovnal tak stav na 5:5. To však ještě nebylo všechno dvě minutky před závěrečným hvizdem po lévé straně utekl  R. Chybík, který poslal nezjištnou přihrávku před branku kde  do ní míč uklidil M. Mikulík, který tak rozhodnul o vítěztví PSF a také o jejím posunu do čela UHF ligy. Příští týden 14.2.2009 na Valentína nás čeká dvojutkání s Orelem a Kanárky. Budeme potřebovat vytvořit domácí prostředí!!! Takže na sobotu si nikdo nic neplánujte a pojďte ukázat kdo je Fajka a kdo že to má ten nejlepší futsalovej tým...                       
Branky: P. Hastík 3x, V. Fojtášek, R. Chybík, M. Mikulík

Rozhovor s nahrávačem P. Janoškem po utkání s SKS Regres, které zvládnul s bravurou sobě vlastní!


1) jak se ti líbil sobotní zápas s SKS Regres a jak hodnotíš výkon mužstva:
Začátek byl opatrný a bojácný z obou stran. Po vstřeleném gólu jsme měli otěže utkání pevně ve svých rukou.

2) jak se hrálo tobě samotnému:
Špatně, byl sem tvrdý jak cip, ale celkově hodnotím svůj výkon díky dvěma asistencím a vyhranému utkání kladně.

3) co očekáváš od našeho následujícího dvojutkání Kanárky a 1.FC Štěpnicemi:
Aby jsme měli šanci na celkové vítězství, nejlépe šest bodu.

4) jak hodnotíš naše prozatimní působení v UHF Lize a jaké bychom si měli stanovit cíle
:
Jen samá pozitiva, po dobře rozjetém turnaji by jsme si měli dávat už jen ty nejvyšší cile, to jest celkové vítězství.

Bezchybný Juzek, bravurní Havel, debutující Škap a muž zápasu Cissé!

PSF - Regres 3:1 (0:0)


V sobotu nás čekal přemožitel Orela SKS Regres. Vše se zdálo být z naší strany super, jenže to bychom nebyli my kdyby se nám nezačala hroutit sestava (Vávra V. ples v Prostějově, Skopal L. plech po tom co se stal otcem, Kaštánek A. volno) a navíc ještě většina z nás měla v nohách dopolední přípravný zápas TORPEDA. Ale už k zápasu, do sestavy se po menším nachlazení vrátil Fojtášek V. a debut v dresu PSF si odbyl Škap. A zařazení těhle dvou se předvedlo jako skvělý tah. Zápas začal z naší strany precizní defenzivou kterou skvěle řídil navratilec Cissé a za ním mezi tyčemi jistě působil Juzek. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a ni jedno z mužstev nemohlo vsítit uvodní branku a tak první poločas skončil bez branek. Do druhého poločasu jsme vstoupili mírně aktivněji, výsledkem čehož byla krásná branka kterou vsítil Škap. Netrvalo dlouho a po rychlé rozehravce Juzka a na vlas stejné akci jako v prvním případě zvyšoval opět Škap. Z našich beder spadlo závaží a na hřišti jsme začali excelovat. Výsledkem byli další 100% šance, které však zůstali nevyužity. Až si míč vzal Šur a pro něj typickou střelou z pravé strany pod brankářem zvýšil na 3:0. Jedinou kaňkou na skvělém výkonu celého mužstva bylo pozdní přistoupení k hráčům SKS a jejich korigující branka, která necelou minutu před závěrečným hvizdem připravila Juzka o čisté konto.
Branky: Šlechta Jakub 2x, Šur Vjačeslav


Rozhovor s pilířem obranných řad V. Fojtáškem po utkání s Derestou

 

1) jak se ti líbil sobotní zápas s Derestou a jak hodnotíš výkon mužstva:
Sobotní výkon byl celkově dobrý (známka jako ve škole 3). První poločas byl z naší strany katastrofa, vůbec se neběhalo a nebránilo. Druhý poločas už byl o něčem jiném, ale je potřeba proměnovat gólovky a líp bránit, jinak se silnějšími celky neuspějem a odjedem s ostudou.

2) jaktože jsi se zápasu aktivně nezúčastnil:
Byl jsem nachcípaný.

3) co očekáváš od následující soboty a našem zápasu SKS Regres:
Očekávám těžký a tvrdý zápas, který musíme vyhrát!

4) jak hodnotíš naše prozatimní působení v UHF Lize a jaké bychom si měli stanovit cíle
:
Myslím že jsme nezklamali, ani sebe a ani ostatní. Cíle těžko stanovovat je to vyrovnané a prozatím u nás stalo taky štěstí, když zlepšíme proměnování šancí a bránění, mohlo by z toho být pěkné umístění.


Rozhovor s žolíkem P. Hastíkem po utkání s Derestou

 

1) jak se ti líbil sobotní zápas s Derestou a jak hodnotíš výkon mužstva:
Poslední dobou je to velmi podobné. Přijedem, přeslečem se a než se pořádně rozcvičíme, tak jdeme do zápasu nerozehraní, tak ty začátky většinou nestojí za řeč, ale doposud jsme měli tolik štěstí nebo schopnosti v průběhu utkání přehrát soupeře, nastřílet víc golů a vyhrát. Takže hodnotím výkon Fajky jako úspěšný.

2) jak se hrálo tobě samotnému:
Mě samotnému se hrálo úplně stejně jak celé Fajce. Ze začátku bylo par ztracených míčů, nepřesné přihrávky, ale časem se do toho dostanem všichni a jdeme za výhrou.
;-)

3) co očekáváš od následující soboty a našem zápasu SKS Regres:
Jednoduše - výhru! Ale vím, že to nebude lehké, Regres si teď skvěle poradil s jednim z favoritů - s Orlem. Bude to o pozorné obraně a proměňování šancí.

4) jak hodnotíš naše prozatimní působení v UHF Lize a jaké bychom si měli stanovit cíle
:
Myslím, že do této doby se Fajka ukázala velmi dobře a na nováčka v této futsalové lize jsme možná i některé lidi překvapili. Máme pořád šanci ten turnaj vyhrát, tak záleží na nás, jak se nám bude dařit, ale otom až potom. Nyní jsem velmi spokojen, a na stanovení cílů bych nechal až na příští ročník. Tento rok zjistíme aktuální situaci, sílu ostatních týmů a pak porovnáme na co máme. Věřím však, že budeme pomýšlet na mety nejvyšší.
:-D

Skvělím obratem smetena Deresta! Šur se blýskl, sám dal 4 branky!

 

V sobotu nám los určil za soupeře tým Deresty. Na úvod nutno podotknout, že v našem výběru se pro tento týden nepředstavili Skopal L. (stěhování pokoje), Fojtášek V. (silné nachlazení a navíc v patek vytržený zub moudrosti teda osm) a nejlepší hráč turnaje Vávra (které si vyžádal volno) zatímco soupeř oproti minulému vzájemnému měření sil vydatně posílili když jejich dres oblekli dva mladí kluci a navíc i vůbce Soptíků a zkušený matador Stanislav Šlechta. Ze začátku se zdálo, že změny budou účinné, ale pojďme po pořádku. Deresta se díky naší nerozehranost na začátku utkání dostala do dvou brankového vedení, které po většinu prvního poločasu i přes naše "šance" držela. Pak se, ale po pravé straně utrhnul pro dnešní zápas silně nadopovaný Šur a mezi nohami branáře snížil. A "do kabin" se šlo za stavu 2:1 v náš neprospěch. Druhá poločas pro nás nezačal zrovna šťastně, jak už bylo řečeno nadopovaný Šur předvedl sice nádherný skluz a díky novým trenýrkám značky Diadora se mu to kráskně sklouzlo až k mantinelu, jenže tohle počítání se ve futsalu automaticky hodntí dvěma minutami a tak si Sláveček šel schladit hlavu na lavici hanby a stal se tak našim prvním hříšníkem v lize. V oslabení jsme obdrželi třetí branku a nevypadalo to s námi nikterak růžově, ale ještě během oslabení jsme snížili. Hned po vypršení trestu srovnal Šur a od té doby existovalo na palubovce haly Gymnázia jen jedno možstvo a to to které ma v názvu PSF, soupeře jsme přehrávali a zbytek zapasu proměnili v naši exibici. Konečný výsledek 8:4 v náš prospěch sice zcela nevystihuje průběh hry, ale za výkon ve druhém poločase, jsme si vyhrát zasloužili. Skvělým výkonem se v naší brance prezentoval Juzek!!! Branky dali: Šur Sláva 4x, Kaštánek Antonín 2x, Janošek Pavel a Chybík Radek. Příští týden v sobotu 24.1.09 nás od 15:15 hodin čeká výběr SK Sokolu Regres, který v 8.kole zdolal Orel St. Město 5:4.   

S 1.FC Štěpnice smírně 4:4, a jdeme na druhé místo.

 

V zápase se Štěpnicemi, který se odehrál ve velmi přátelském duchu jsme se ujali vedení brankou V. Vávry, kterému ji naservíroval navrátilec do sestavy Sláva Šur. Hosté však kontrovali a do poločasové přestávky se ujaly vedení 1:3. Druhý poločas začal našim tlakem a snížením Šura. Netrvalo však dlouho a Štěpnice zase odskočili na rozdíl dvou branek. A při naší nezvykle nepřesné hře a jako už obvykle velkém množství zahozených šancí to s námi nevypadalo dobře. Tři minuty před koncem se však povedlo snížit Chybíkovi a neuvěřitelně 15sekund před koncem srovnat Vávrovi, kterého z rohu našel žolik Přemek Hastík. A tak se urodil první nerozhodný výsledek tohoto ročníku. Další zápasy nas čekaji v roce 2009.

Náprava se povedla, do tabulky připisujeme 6b.

 

V sobotním dopoledni se jela pokusit PSF FAJKA napravit zaváhaní z prvního kola získat do tabulky 6 bodů a dotáhnout se tak na čelo UHF ligy. Jako první se postavil do cesty tým SKS Regres. Úvod jsme měli jako z říše snů a hned v úvodu odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. Ten však nesložil zbraně a po z naší strany trošku slabší pasáži se dotáhnul na rozdíl dvou branek. A při každém našem přesném zásahu většinou okamžitě kontrovali. A zápas tak skončil výsledkem 7:5 v náš prospěch, kdy se do střelecké listiny zapsali Chybík R. 4x, Vávra V. 2x, Janošek P.
V druhém zápase jsme nastoupili proti týmu kanárků ze Spytihněvy, kterým jsme měli oplácet porážku z turnaje MASARO Cup. Do utkání jsme vstoupili po deseti minutové přestávce po našem prvním utkání s obavou jestli nám vydrží síly. Zápas jsme nezačali nejhůř, vypracovali jsme si šance, ale jako první udeřili hosté, nám se podařilo do poločasu srovnat střelou Fojtáška V. A i ve druhé polovině pokračoval pro oko diváka velmi pohledný zápas. Hosté se dostali dokonce dvakrát do dvou brankového vedení. Ale hráči PSF nesložili zbraně za což byli 20 vteřin před závěrečným hvizdem odměněni vítěznou brankou ze sálovky žolika Přemka Hastíka. Zápas skončil výslekem 5:4 pro hráče PSF, když se do listiny střelců zapsali Fojtášek V., Kaštánek A., Janošek P., Chybík R., Hastík P.
V posledním utkání pro nás v tom to kalendářním roce nás čeká "domácí" výběr ze Štěpnic.

Obrazek

 

Gratulujeme Crouchovi!!!


V prvním vystoupení PSF na UHF lize se do černého trefil a zaznamenal tak svou první branku v týmu PSF FAJKA Sušice Michal "Crouch" Mikulík, když přidal čtvrtý zásah v zápase s týmem Deresty. K tomuto životnímu milníku mu gratulujeme a doufáme, že ještě nespočet branek přidá.

Obrazek

 

Vstup do UHF ligy na 50%


Po turnaji Masaro CUP, jsme v sobotu 29.11.2008 vstoupili do UHFutsal ligy. Na úvod se nám postavila Deresta a zápas skončil výsledkem 6:3 pro PSF Fajku, když jsme během utkání vedli už 6:1. O branky se postarali Vávra V. 3x, Janošek P., Mikulík M. a Chybík R. Obzvláště stojí za zmíňku první branka Michala Mikulíka v dresu PSF. K druhému utkání jsme nastoupili proti vedoucímu celku UHF Orlu St. Město, ve kterém jsme tahali za kratší konec provazu, a že byl sakra krátky ten náš konec. Výsledek 0:7 v náš neprospěch. Je nutno podotknout že Orel využil snad každou nabídnutou šanci. Je třeba se z tohoto výsledku otřepat a zaváhaní napravit ziskem 6 bodů v sobotním dvojutkání.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář